SmartKat

 

Vážení jachtařští nadšenci a příznivci SmartKatu,

Jsme výhradní dovozci pro SmartKat pro ČR a SR. Nabízíme tento patentovaný koncept snadno transportovatelné a výkonné plachetnice pro celou rodinu. Použitelnost za každého větru, při silnějším  jde o adrenalinový zážitek, které nadchne i výkonnostní jachtaře a surfaře. Díky originálnímu konceptu nafukovacího katamaránu můžete zažít i Vy "konec nudy u vody".

SmartKat je geniální a patentovaný koncept, o jehož napodobení se snaží mnozí, ale originál je jen jeden a je zatím nedostižný! Jako jediný nafukovací katamarán umožňuje plnohodnotnou performance jízdu v trapézu, zároveň je snadno ovladatelný a nezáludný i pro úplné začátečníky i děti! SmartKat je možné vybrat jako školní plachetnici pro základní jachtařský  výcvik!

Brzy najdete na našem webu informace o cenách a doplňkových dílech. Prozatím nás v případě zájmu kontaktujte na: marten(at)yachtmarten.com, nebo na telefonu : 608 400 254. URČITĚ VÁM UDĚLÁME NABÍDKU NA MÍRU !

Co je to Smartkat?

Smartkat je 4,30 m dlouhý a 39 kg vážící nafukovací katamarán, který osloví jak úplné začátečníky pro jednoduchost ovládání, tak i sportovní jachtaře a příznivce z řad surfařů, které nadchne svých sportovním potenciálem.

2 vaky po 20 kg - to je složený Smartkat

Smartkat se dvěma nafukovacími trupy zabere ve složeném stavu 2 vaky po 20 kg, které lze snadno uskladnit třeba ve skříni nebo pod postelí, které odvezete běžným osobním autem třeba v boxu na lyže nebo v zavazadlovém prostoru rodinného kombíku. Nabízí se rovněž jako stálá výbava obytných aut a karavanů.

Smarkat lze složit do 20 minut

Plně vystrojen je od 20 do maximálně 40 minut (nafukuje se ruční pumpou nebo kompresorem, který lze objednat). Ke složení lehkých aluminiových dílů není potřeba žádné nářadí. Není použito žádných malých částí, které lze ztratit v trávě. Středová ploutev i kormidlo jsou sklápěcí, takže nehrozí poškození při najetí na mělčí dno.

Rodinné výlety na Smartkatu?

Pro rodinné pojíždění bez plachet a stěžně pro slunění a koupání mimo přeplněnou pláž lze dokoupit i vodotěsný elektrický přívěsný revoluční motor Torqeedo Travel 503 L (více na www.torqeedo.com) s hmotností 13,3 kg, který má účinnost jako 1,5HP spalovací motor díky pomaloběžnému elektromotoru s účinným propelerem. Motor je doplněn díky zabudovanému počítači a přijímači GPS signálu chytrými programy, kdy lze předvolit dojezd na výchozí místo, na displeji se zobrazuje stav baterií, zbývající dojezd, rychlost proti dnu a aktuální příkon motoru. K provozování Smartkatu není potřeba oprávnění a nepodléhá registraci.

Vznik Smartkatu

Smartkat byl vyvinut a je vyráběn v Rakousku dvojicí nadšených surfařů a jachetních instruktorů, kteří se po třech letech intenzivního vývoje dočkali evropské premiéry na výstavě Interboot Friedrichshafen 2006.

Konstrukční náskok Smartkatu

  • SmartKat využívá patentovanou konstrukci, kdy všechny síly od plachet jsou, stejně jako u velkých plachetnic, svedeny soustavou lan přes trup (zde "trampolína") do kýlu lodi (zde do komory ploutve), což umožňuje lehkou a přesto odolnou konstrukci, principiálně podobnou ultralehkým letadlům. Stěhy jsou zaplétané, kevlarové kvůli hmotnosti, spodní, kratší výztuhy pak z nerezových pletených vícežilných lan, odolných pro případný kontakt s předměty na hladině.
  • Originální koncept ALU dílů, které se do sebe jen zasouvají (nic se nešroubuje) zajišťuje důležitou torzní tuhost celé kontrukce jako nutný předpoklad jízdy po jednom plováku.
  • Jediná, centrálně umístěná ploutev účinně vede SmartKat i při kurzech ostře proti větru a zajišťuje vynikající obratnost a ochotu dokončit zejména obraty proti větru ("Ré"), které jsou u lehkých katamaránů (bez sertvačnosti rozjeté hmoty a plovákům mimo osu lodi) obecně obtížné. Obratnosti napomáhá i válcovitý profil plováků, který je při styku s hladinou plochý a neklade při obratech takový odpor, jako často používané ostré laminátové trupy plováků s profilem do V (či nafukovací se spodní ploutvičkou).
  • Samovysekávací výklopný zásek vzpřimovače ploutve má stavitelnou tuhost a při najetí na dno umožňuje samovolné odseknutí a zaklopení ploutve mezi plováky bez poškození. Stejně tak i kormidlo díky originální konstrukci západky umožňuje samovolné vyklopení bez poškození, což umožňuje využití i v málo známé oblasti, zapůjčení dětem atd. bez obav z poškození a nutné výměny určitých dílů, či zbytku dovolené na suchu. S lodí se dá tak vyjet až na písečnou pláž bez poškození!

Smartkat dnes

Smartkat vstoupil do své osmé sezóny, během prvních dvou tří let se jeho výrobci ve spolupráci s dealery a zákazníky podařilo odhalit a konstrukčně zlepšit některé dětské neduhy (nyní vyšší pevnost ALU slitin o 20 %, větší průměr kulatiny čelenu, nový střih a materiál trampoliny, úpravy na kování atd.), takže novým zájemcům se dostává do ruky jedinečný sportovní nástroj i zdroj relaxace. Aktuální model 2015 za CZK cenu stejnou, jako starší model, nabízí stejně jako modell 2011 lepší materiál i střih plachet včetně průhledového okénka v přední rolovací genue, jemně nastavitelné prohnutí spír hlavní plachty,  navíc od letoška i bezvůlové uchycení píny kormidla již ve standardu, ploutev i kormidlo z profilové lehké slitiny včetně neoprenových transportních návleků, změněnou optiku a další vylepšení!

Smartkat je trendy!

Smartkat je výkonná plachetnice s nejčastějším (vrcholovým) oplachtěním, s celospírovou hlavní a rolovací přední plachtou, takže umožňuje osvojit si a zdokonalit práci s plachtami, trimování podle "špiónů", souhru dvoučlenné posádky během manévrů i třeba jízdu v trapézu. Je ideální pro výuku nejmenších zájemců o jachting, neboť dvouplovákový koncept katamaránu nabízí obrovskou stabilitu a pocit bezpečí, loď je nepotopitelná a bezpečná svému okolí. Jedinečné vlastnosti Smartkatu vyniknou zejména dnes, kdy je trend šetření na zbytných výdajích, neboť při jeho provozu odpadají jinak běžné náklady na kotviště, údržbu, tažné zařízení auta a speciální přívěs pro loď. Odpadá také údržba na jaře, před zimou i během roku, tahle plachetnice přináší jenom zážitky, které nejsou vykoupeny hodinami práce v montérkách. U vody si Smatrtkat i jednočlenná posádka ustrojí rychle a snadno sama, nepotřebuje tedy asistenci rodiny nebo někoho z publika. Stává se tak jedinečným nástrojem pro dnešní uspěchanou dobu a nabízí možnost rychlé regenerace duševních sil i během všedního odpoledne po práci.

Takže? ....pump it up... and go!

Složit Smartkat nemůže být už jednodušší

Smartkat v akci

Relaxujte na SmartKatu

... a nebojte se převrácení :-)