Chorvatský průkaz

Po praktickém týdnu na moři získáte chorvatský kapitánský průkaz + potvrzení o praktické zkoušce na mezinárodní průkaz MDČR pro oblast „ C „. Stačí jen pod naším vedením úspěšně složit zkoušku a máte průkazy dva. UŠETŘÍTE 10.000,- Kč.

KAPITÁNSKÝ KURZ: CHORVATSKÝ PRŮKAZ - TERMÍNY PRO ROK 2022 SI MŮŽETE JIŽ DNES REZERVOVAT NA NAŠEM NOVÉM YACHT-SCHOOL.EU

Nechcete už využívat služeb placeného kapitána na Vaší dovolené na lodi? Máte možnost stát se kapitánem sami! Pro zájemce o kapitánský průkaz pořádáme jachtařské kurzy formou týdenní plavby na plachetnicích. Jachty jsou z produkce BAVARIA, model 45 a 46 CRUISER NEW(2015-18). Jedná se o lodě maximálně jeden rok staré. Ve výbavě nechybí sprayhood, bimini střecha, barevný GPS plotter, hloubkoměr, rychloměr, windmetr, autopilot, DVD a plazmová TV. V podpalubí najdete společný salon s velmi vkusně vybavenou kuchyní, čtyři dvoulůžkové kajuty a dvě toalety se splachovacím WC, umyvadlem a sprchou.

Vyplouváme nejčastěji z ostrova MURTER vždy v neděli ráno a zpět se vracíme až poslední den na zkoušky. Sami vlastní flotilu lodí nemáme, tak půjčujeme jen zánovní jachty z Chorvatských půjčoven, se kterými již několik let spolupracujeme. Během týdenní plavby po okolních ostrovech (Kornati, Hvar, Vis, Zverinac, Kakan, apod.) si posádka procvičí jak ovládání lodi a plachet, přistávací manévry v marinách, kotvení u městských mol i v pustých zátokách, tak se najde čas i na teoretickou přípravu pravidel provozu na moři, navigace, plavebního práva, meteorologie, bezpečnosti a první pomoci na moři. Novinkou je výuka pomoci DVD projekce, kde společně v salonu lodi promítáme celou učební látku na plazmové TV. Všichni potom sledují výklad instruktora zobrazený přímo před sebou jako v učebně školy.

K teoretické přípravě obdrží každý účastník kurzu učební texty obsahující vše potřebné ke zkoušce. Poslední den se koná na kapitanátu v Zadaru cca 15 minutová ústní zkouška v českém jazyce. Po úspěšně vykonané zkoušce je účastníkům vystaven Chorvatský průkaz k vedení lodi stupeň B (vystavuje Ministarstvo Pomorstva Chorvatska) a jeho součástí je i v Chorvatsku nezbytné oprávnění k ovládání námořní radiostanice. Tento průkaz opravňuje jeho držitele k vedení jakékoli (i komerční) lodi do 30 BT výtlaku v teritoriálních vodách Chorvatska.

Získání dalšího stupně průkazu opravňujícího k plavbě i mimo teritoriální vody Chorvatska je možné na základě další zkoušky, kterou bude možno absolvovat po jednom roce od získání stupně B. Podrobnosti k získávání připravovaného průkazu stupně C najdete již brzy na našich stránkách. Připravujeme pro Vás program jak tento průkaz získat a spojit to s plavbou, nebo s prodlouženým víkendem na lodi.

Celý kurz probíhá nenásilnou formou. Touláním se po ostrovech a turisticky zajímavých místech. Mnoho klientů proto absolvuje pobyt i s rodinným příslušníkem, který si vychutnává svou dovolenou a psychicky podporuje svého partnera ve studiu. Na kurz se mohou přihlásit jak jednotlivci tak i skupiny. Ty mají navíc možnost sjednat si individuální termín kurzu i jachtu, na které tento kurz absolvují.

V ceně: pronájem lodi, úklid lodi, motor ke člunu, učební skripta, instruktor, parkování aut v Marině na hlídaném parkovišti, soubor námořních map Chorvatska, klubová karta se slevou na odběr zboží SLAM nebo Carl Torsberg.

Není v ceně: Doprava na místo, jídlo na lodi, poplatek za závěrečnou zkoušku na Kapitanátu, PHM, kotviště a přístavy.

KAPITÁNSKÝ KURZ: CHORVATSKÝ PRŮKAZ - TERMÍNY PRO ROK 2022 SI MŮŽETE JIŽ DNES REZERVOVAT NA NAŠEM NOVÉM YACHT-SCHOOL.EU

KURZ NA KATAMARANU

Pro všechny zájemce, kteří již plachetnici ovládají, naše firma připravuje již několik let intezivní a zdokonalovací kurzy na Katamaranu. Ovládání tohoto plavidla je v mnohém jiné než plavba na klasické plachetnici. Spousta klientů a zájemců katamarán upřednostňuje, už z hlediska bezpečí a komfortu. Zejména rodinné plavby s dětmi mají své kouzlo a pohodu. Katamarány které půjčujeme nejčastěji jsou s dílen firmy Lagoon a Bali Catamarans. Nejčastěji nabízené modely LAGOON 42, LAGOON 46, BALI 42, 46 a 48, jsou velmi luxusní lodě za dobrou cenu a ještě modely výroby 2019-20. Už při pohledu na tato plavidlo se vám zastaví dech. Loďe vás nadchnou svou velikostí a prostorem, luxusním salonem a nadčasovým vzhledem. Síť nebo posezení s minibarem, které je mezi dvěma plováky, je první v obležení dětí a maminek při rodinných plavbách. Výhodou všech katamaránů je malý ponor a s tím i bezproblémové kotvení i v mělčích vodách. Kurz, nebo zdokonalovací plavba na těchto lodích je vhodný jak pro zkušené jachtaře nebo i pro úplné začátečníky, kteří chtějí poznat něco nového. Velkou oblibou se také stávají tyto plavby a kurzy zejména mezi firmami. Každý zájemce potom skládá zkoušku na kapitanátu v Zadaru, obdobně jako při zkouškách na plachetnicích nebo motorácích. Kurzy děláme individuálně dle poptávky na e-mail : marten@yachtmarten.com Neváhejte nás kontaktovat, utvoříme vám nabídku dle vašich požadavků ceny i termínu. Jako výhradní zástupci pro prodej katamaránů BALI CATAMARANS v České a Slovenské republice, můžeme zajistit testovací a předváděcí plavbu. Více info hledejte na: www.bali-catamarans.cz

V ceně: pronájem lodi, instruktor , učební skripta, permit, úklid, lůžkoviny, motor ke člunu, malý dárek.

Není v ceně: poplatky za kotvení mimo domovskou marinu, strava, nápoje, doprava, poplatek za zkoušku cca. 180 €.